PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680415}

Knack

6,2 503
oceny
6,2 10 1 503
Knack
powrót do forum gry Knack

...albo ktoś im płaci nie tylko za pozytywne recenzje kiepskich gier, lecz również za zjechanie perełek
takich jak Knack...Większość recenzji w magazynach gamingowych, zarówno papierowych jak i
internetowych ocenia Knack na 2/10 lub oceny oscylują wokół 5/10 obrzydzając potencjalnym
klijentom zakup tej gry...Albo płaci im za to ktoś z ekipy Microsoftu, którego Xbox One polskiego rynku
konsol raczej nie podbije - albo nie są w stanie pojąc dla jakiej grupy wiekowej odbiorców
przeznaczony jest Knack - na pudełku co prawda widnieje magiczna cyfra 12, ale w moim odczuciu 7-
10 latkowie mogą z powodzeniem się w tę gierkę pobawić, albowiem ładunek przemocy jaką niesie nie
przekracza tego co oferują produkcje spod znaku Lego...W moim odczuciu gierka jest genialna --
świetna przygodówka/zręcznościówka z bajecznymi lokacjami, olśniewającą grafiką i świetnym
pomysłem wyjściowym na tytułową postać - zagrywam się z moim młodym od kilkunastu wieczorów i
obaj jesteśmy zachwyceni...Oby więcej takich produktów dla młodszej grupy wiekowej graczy...

RogerVerbalKint

Niestety, jeśli na zachodzie gra zostanie źle oceniona, to później nasi recenzenci bezmyślnie to kopiują. Jak jedna gra zostaje "zjechana" to jeżdżą po niej już wszyscy - bardzo rzadko można napotkać rzetelne recenzje. Tak właśnie jest w wypadku Knacka - wszelkiej maści recenzenci plują na nią, w CDA ocena 2+/10, gdzie indziej też nie więcej niż 4/10. Minęło parę dni i gracze oceniają ją średnio na 8/10. Recenzja z CDA jest tragiczna - w ogóle ten gostek słabe recki pisze, bo wymienił wady, które posiada większość gier, ale gdzie indziej to zwykłe niedociągnięcia a tutaj od razu wielki minus. Tak samo jak przyczepienie się, że gra nie wykorzystuje mocy konsoli - na początku exclusivy rzadko kiedy wykorzystują te możliwości - fajerwerki graficzne jeszcze będą. Może wydawca czy tam deweloper nie zamówił wiele reklam w danym piśmie, na stronie internetowej czy gdzie indziej? (Wg byłego recenzenta CDA "(...) opłaty z reklam są integralną częścią kosztorysu każdej redakcji, a stare powiedzenie powiada, że muzykę zamawia, kto płaci za orkiestrę.")

Jak dla mnie rezygnacja wydawców z dem jest chybiona - teraz wszystko opiera się na recenzjach, ewentualnie gameplayach (te z kolei mogą wkrótce całkowicie zniknąć z YT - i wtedy zostają tylko branżowe recenzje albo totalnie niezależni recenzenci, którzy robią to dla przyjemności).
Ja ostatnio dobrze bawiłem się przy ARX Fatalis, choć recenzja na Gry-Online była dla niej bardzo niska, ale na szczęście istnieją komentarze graczy (w tym przypadku te oceniające negatywnie recenzję, zniknęły). Tak samo nisko oceniony jest tam Gothic, gra która teraz jest w Europie uznawana za klasykę. Dlatego najlepiej ocenę wyrobić sobie samemu.

ocenił(a) grę na 9
drenz

Gdyby mój synek nie pobawił się tą gierką przez jakieś może 15 min w markecie na ekspozycyjnym sprzęcie i nie piał nad nią z zachwytu - to po lekturze recenzji w necie i CD Action na pewno bym mu jej nie kupił (w końcu w chwili obecnej to kolosalny wręcz wydatek 250 zł) A tak - bawimy się razem od paru dobrych dni - w końcu okres świąteczno/noworoczny i jest trochę wolnego - gierka przesympatyczna i jak dla mnie olśniewająca graficznie i do pewnego stopnia nowatorska (mam na myśli samą postać Knacka i jego metamorfozy + klimaty rozciągające się od Warcrafta po Indianę jonesa) jak na razie Lego Marvel Superheroes - który w tym samym CD Action i innych internetowych reckach miał ocenę 7 czy 8/10 poszedl w zaslużoną odstawkę...

ocenił(a) grę na 5
RogerVerbalKint

A jakim trzeba być aby wszystkich wyzywać od Idiotów. Niestety ale gra jest mocno przeciętna, poziom trudności mocno nierówny, błędy, błędy i jeszcze raz błędy. Widać że tytuł robiony na szybko...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones