PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736788}

Piękna i Bestia

Beauty and the Beast
7,2 141 879
ocen
7,2 10 1 141879
5,0 26
ocen krytyków
Piękna i Bestia
powrót do forum filmu Piękna i Bestia

"Księga Dżungli" 2016
"Alicja po drugiej Stronie Lustra" 2016
"Biały Kieł" (TBA)
"Piękna i Bestia" 2017
"Mulan" 2019
"Dumbo" (TBA)
"Pete's Dragon" - 2016
Cruella (TBA)

Zapowiadają się lata filmów bazujących na bajkach disneya. Ciekawe co jeszcze nakręcą. Może filmowa wersja Króla Lwa? To by było już coś. A wy jakie byście chcieli?

ocenił(a) film na 8
adidos09

Ja osobiście najbardziej czekam na "Mulan" oraz "Piękną i Bestię", bo są to jedne z moich ulubionych bajek Disneya. Nie pogardzę też "Alicją... 2". Chciałabym też, aby ktoś zrealizował "Małą Syrenkę" lub "Księżniczkę i żabę". Te bajki też uwielbiam, ale rozumiem, że dość trudno je zrealizować ("Mała..." w końcu dzieje się w morzu i występują tam syreny, a połowa "Księżniczki i żaby" opiera się na wędrówce żab po świecie...). No niestety muszę chyba trochę na nie poczekać.

Pottermaniaczka_filmweb

Ja również z chęcią zobaczę Alicję 2, Czekam też z niecierpliwością na Księgę Dżungli, Mulan, Piękną i Bestię oraz Białego Kła.

ocenił(a) film na 10
adidos09

Mogli by też zrobić filmową wersję ''Królewny Śnieżki'' oraz ''Zaplątanych" lub "Krainy Lodu" ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Rouge_fw

Kraina lodu z tego co słyszałam jest disney'owską wersją Królowej Śniegu - mierną bo mierną, ale jednak. ogółem racja: wszystkie te filmowe wersje to klasyki oparte na baśniach (jak 'Piękna i Bestia'), książkach ('Alicja po drugiej stronie lustra', 'Księga Dżungli', 'Biały kieł' czy 'Dumbo') albo legendach (jak 'Mulan'). więc jak już mieliby robić filmową wersję to raczej KRÓLOWEJ ŚNIEGU i ROSZPUNKI, a nie 'Krainy lodu' (...boże uchowaj) i 'Zaplątanych'.

też nie wiem co się dzieje z tym pokoleniem i również ubolewam. trzeba mieć nadzieję że będzie tylko lepiej;3

isobel

A ja akurat bardzo chciałabym zobaczyć "Krainę lodu" w wersji aktorskiej. I nie, nie jest to disneyowska wersja Królowej Śniegu - owszem, była nią inspirowana, ale to zupełnie inna historia, chociaż ma podobno jakieś podobieństwa. Animację ze swojej strony bardzo polecam, zwłaszcza kobietom, które mają siostry ;) jednak zdecydowanie nie jako "inną wersję królowej śniegu", ale jako zupełnie inny film.

snowdog

wiem właśnie, że "Kraina Lodu" była jedynie inspirowana Królową Śniegu Hansa Christiana Andersena :)
wiem też że nigdy się nie przekonam do tego filmu - jak dla mnie to jedna z najgorszych i najbardziej przereklamowanych bajek Disneya...no ale to tylko wyłącznie moje zdanie :)

i również mam młodszą siostrę: nie lubi Krainy Lodu jeszcze bardziej niż ja.

niby jest moda na kręcenie aktorskich filmów animowanych Disneya, ale nie sądzę żeby się faktycznie kiedykolwiek podjęli nakręcenia aktorskiej wersji Krainy Lodu - na całe szczęście (lub też nieszczęście) moda ta obejmuje tylko klasyki i naprawdę nie sądzę żeby przerzucili się na nowsze bajki Disneya.


pozdrawiam ciepło :)

isobel

To z kolei w mojej rodzinie ta animacja bardzo się podobała, nie tylko mojej starszej siostrze, ale i mamie :) W naszym przypadku Anna i Elsa to wypisz wymaluj my dwie, genialnie się to oglądało na ekranie. Nie planuję nikogo przekonywać, każdy ma inne oczekiwania. Na szczęście obejrzałam ją zanim w moim otoczeniu zrobiła się sławna, więc mogę szczerze powiedzieć, że rozreklamowanie nie miało na mój odbiór żadnego wpływu.

Za 20 lat ten film nie będzie "nowszy", wtedy śmiało mogą kręcić. Na razie póki co jest zdecydowanie za wcześnie. Słyszałam, że z klasyków chcą zrobić "Króla lwa" - bardzo ryzykowne posunięcie, ale mam nadzieję, że dobrze wyjdzie, jako że to ulubiony film mojego dzieciństwa.

Również pozdrawiam :)

adidos09

Do listy dopisujemy:

Kubuś Puchatek (TBA)
Dzwoneczek (TBA)

Zarówno jeden jak i drugi projekt w formie live-action.

adidos09

Do listy dopisujemy

"Fantazja" TBA
"Miecz w Kamieniu" TBA
"Książę" (film z perspektywy księcia z baśni o "Kopciuszku" TBA

adidos09

Do listy dopisujemy

"Dżin" - prequel "Alladyna" TBA
"Merry Poppins 2" akcja dzieje się 20 lat po akcji z pierwszego filmu.

adidos09

Do listy dopisujemy:

Pinokio (TBA)

ocenił(a) film na 8
adidos09

Małą syrenkę, to bajka mojego dzieciństwa. Ale chyba ciężko będzie to zrealizować, żeby nie wyszło kiczowato :(

random_cinemalover

Mała Syrenka jest w fazie pre-produkcji ale nie od Disneya, ale od Universal. Film ma być mroczny, czyli taki jaka była baśń Andersena, pod tym samym tytułem.

ocenił(a) film na 8
adidos09

no i super, jestem bardzo ciekawa co z tego wyjdzie!

ocenił(a) film na 7
random_cinemalover

Małą syrenka byłaby super :D Fajnie jakby ją zagrała np Jessica Chastain albo Julianne Moore :D Ale obie chyba są za stare na Arielkę :p

ocenił(a) film na 8
baasienkaaa

Raczej tak ;) dla mnie pasowałaby np Emma Stone

random_cinemalover

Emma Stone ma metr dwanaście na obcasach i w kapeluszu. Syreny z legend wabiły marynarzy swoim śpiewem i zabijały je, były to famme fatale...
Oczywiście zdaję sobie sprawę że Ariel z baśni Andersena ma 15lat i zakochuje się z księciu, mężczyźnie, człowieku. I tu pojawia się główny motyw fabuły, a w wersji aktorskiej chyba nawet będzie (powinien być) bardziej wyeksponowany, mianowicie NOGI.
Emma Stone odpada w przedbiegach.
Pozdrawiam :-)

ocenił(a) film na 8
baasienkaaa

Małą Syrenke zagra CHLOE MORETZ.
Tu macie źródło:
http://images.google.de/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.joblo.com%2Fnewsimages1%2 Fchloe-moretz-the-little-mermaid.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.joblo.com%2Fmovi e-news%2Fchloe-moretz-set-to-star-in-live-action-adaptation-of-the-little-mermai d-105&h=343&w=656&tbnid=-eY_lqTyU9swWM%3A&docid=IlntaV4YDKicgM&ei=RftdVp2PCYXAPP ObgpgB&tbm=isch&iact=rc&uact=3&dur=3584&page=2&start=26&ndsp=30&ved=0ahUKEwjdxc_ auLvJAhUFIA8KHfONABMQrQMIrQEwLg

ocenił(a) film na 9
adidos09

Ja bym obejrzał Pokahontas :)

ocenił(a) film na 7
sosnowski_m

Oooo ja też, ja też! :D

użytkownik usunięty
baasienkaaa

Ja by mogla zagrac ta sama aktorka ktira zagrala Sacagaweje w Nocy w Muzeum

ocenił(a) film na 8
sosnowski_m

"Pocahontas" też byłaby mega! Eh, pomarzyć zawsze można :D

random_cinemalover

Ja bym najbardziej chciałabym zobaczyć Pocahontas , Zaplotaną, Księżniczkę i żabę

ocenił(a) film na 6
adidos09

Bardzo się na to cieszę, chciałabym zobaczyć dosłownie każdą jedną bajkę :) Tylko może w wersji "dla dorosłych", a nie jak w przypadku "Kopciuszka" (już prędzej wolałabym coś w stylu "Królewny Śnieżki", tylko z lepszą odtwórczynią roli głównej niż Kirsten Stewart... ;))

No to zaczynam wyliczanie: Lampa Alladyna, Mała Syrenka, Pocahontas, Hercules, Dzwonnik z Notre Dame, Piotruś Pan, Zaplątani, Merida Waleczna, Kraina Lodu :)

ocenił(a) film na 9
Sol

Piotruś Pan będzie w tym roku, ale nie od Disneya.

Ale za to Disney szykuje film aktorski o przygodach Dżina z Aladyna.
Merida Waleczna będzie w najnowszym sezonie serialu "Dawno, dawno temu".

adidos09

A wiesz, Jestem ciekaw czy król lew też / będzie nowy , kurcze może ktoś się tego podejmie . co myślisz na ten temat

krzyk3

To całkiem możliwe. Jeśli "Księga dżungli" będzie sukcesem kasowym i będzie miała w miarę pozytywne recenzje., to firma połknie haczyk i będzie chciała zrobić znowu jakiś film o zwierzętach w wersji Live-action. Ale na pewno nie chciałbym żadnej wariacji na temat "Króla Lwa", który jest kulowym filmem animowanym. I na pewno wolałbym żeby nie był to musical. Ale pożyjemy zobaczymy. Na pewno na taki film szansa jest. :)

adidos09

Wczoraj oglądałem Zwiastun nowej księga Dżungli i nawet mnie przekonał , i czekam też na piękna i bestie

krzyk3

Ja też czekam na "Beauty and the beast". A wczorajszy zwiastun "Księgi Dżungli" tylko podsycił moją ciekawość. Zwłaszcza czekam na scenę walki Shere Khana i Bagheery. A Neel Sethi bardzo mi pasuje do roli Mowgliego. Bałem się że te zwierzaki będą nieco bardziej cukierkowe, a tymczasem nie. Po za tym pamiętam że jak byłem dzieckiem to zawsze mnie denerwowało to że w każdej wersji "Jungle Book" zwierzęta nie gadały ludzkim głosem tak jak w książce, tylko ktoś musiał być narratorem. No ale były to stare wersje więc nie dziwota że zwierzęta nie gadały. Teraz być może się doczekam takiego filmu który spełni obydwa kryteria - będzie super wizualnie i będzie super jeśli idzie o ekranizacje. A jeśli nie będzie zbyt zgodny z książką to zaczekam na film w 2017 roku. Ta wersja z 2017 ma być dość mroczna, a także być wierną ekranizacją książki. :) W każdym razie ja obejrzę dwie wersje.

adidos09

Jeśli Piękna i Bestia i Księga Dżungli , Te nowe Wersje będą z dubbingiem będzie ok , ja powiem ci szczerze kocham Disney

krzyk3

Ja nie kocham firmy Disneya, kochałem ją kiedyś. Teraz ją co najwyżej lubię. Za to uwielbiam Walta Disneya. Ten człowiek był niesamowity. Był wizjonerem, i co najważniejsze nie odwalał byle czego. Jego filmy były cudowne. Natomiast dzisiejsza firma Disneya ma swoje wzloty i upadki. Dla tego firmę Disneya lubię, ale nie kocham.

adidos09

A oglądałeś Zorro z 1957 roku ? fajny serial też Disney

krzyk3

Nie nie oglądałem. Nie pasjonowały mnie nigdy filmy z Zorro. W dzieciństwie widziałem tylko jeden film animowany.

adidos09

Hm hm, aż mi się miło zrobiło na myśl o tylu filmach, ale aż tyle czekać! Skąd wziąłeś te informacje żeś tak zorientowany?

joka_2

Po prostu ta lista powstaje z czasem. Dopisuje do niej kolejne projekty Disneya. Jak się pojawiają jakieś wzmianki o remekeach na podstawie klasycznych bajek i filmów Disneya to je spisuje.

adidos09

A filmy tego typu powstają w przeciągu 5 lat. Czasami trwa to dłużej, ale 5 lat to taka norma.

adidos09

Dzięki za odp. Ja bym tak chciała ekranizację Czarodziejek z księżyca ;p i wszytkich Disneya

adidos09

O kurczę, trafiłam tu przypadkiem, nie wiedząc, że zapowiadają się takie filmy. Piękna i bestia brzmi zachęcająco i Mulan, ach... W aktorskim wydaniu może wypaść pięknie, szczególnie w otoczeniu zapierających dech w piersiach krajobrazów. Chętnie zobaczyłabym kilka rzadziej wspominanych klasyków, jak Miecz w kamieniu, ale również trochę nowszych produkcji: Atlantyda, Nowe szaty króla.

ocenił(a) film na 8
adidos09

"Księga Dżungli" 2016 - nie jestem fanem, ale się skuszę
"Alicja po drugiej Stronie Lustra" 2016 - no mam mieszane uczucia po pierwszej części, ale pewnie też zobaczę
"Biały Kieł" (TBA) - nie interesuje mnie
"Piękna i Bestia" 2017 - na to czekam :)
"Mulan" 2019 - na to też :)
"Dumbo" (TBA) - nie interesuje
"Pete's Dragon" - 2016 - a to jest dla mnie zagadka
Cruella (TBA) - coś na zasadzie Czrownicy? z przyjemnością :)


Życzenia:

Mała Syrenka, a jeszcze lepiej Urszula. No kocham tą babę :D

Herkules- oj tak..jaki to byłby widok..Hades w wersji konowej to byłoby coś :) Zaraz usłysze , że klasyczna baśn to to nie jest, ale na znacznie bardziej klasycznych mitach się opiera.. luźno, bo luźno, ale zawsze.

Król Lew - tak..to by było wyzwanie.. Opcje widze dwie. Albo afrykańskie plemiona, albo popis grafików i Mufasa w stylu Aslana... Ciekawe obie są, ale trochę strach ruszać tak dobry tytuł.

Alladyn-no..to byłoby ciekawe :)

Pocahontas - dałaby radę.Byle tylko nie zrezygnowali z Babci Wierzby i nawet rozwinęli ten wątek.

Królowa Śniegu - no! koniecznie, choć ze względu na niedawną Krainę Lodu ostatnia w kolejce pewnie.


Co do nowości takich, jak wspomniana Kraina Lodu, Zaplątani, czy Merida Waleczna... no cóż.. Wszystko to jest zbyt świeże. Zaplątani są w najgorszej sytuacji, bo to luźna interpretacja klasycznej baśni, więc spodziewałbym się właśnie nowej Roszupnki,a nie Zaplątanych. Pod tym względem w najlepszej sytuacji jest Merida. A, że nie jest to klasyczna baśń to, co z tego? Grunt to zrobić dobry film, a starsze hisorie też nie zawsze były klasyczne ;) I w sumie Krainę Lodu podciagnął bym do tej samej kategorii, co Meridę. Jedyne, co ją łączy z Królową Śniegu to rodzaj magii jaką włada. No sory, ale dla mnie to trochę mało żeby wrzucać je do jednego worka.

No..jest jeszcze Śnieżla...ale mieliśmy ich ostatnimi czasy spory wysyp, więc marne sznase. A i też bym zobaczył to z innej perspektywy. Pinokia po prostu nie lubię. Co do Czerwonego Kapturka to chyba nic nie przebije Dziewczyny w Czerwonej Pelrrynie.Jaś i Małgosia..no jakoś tego nie widzę.

A może sięgnąć by tak po niewykorzystane zasoby? Sierotka Marysia, Szewczyk Dratewka? Skoro mogli dowalić Pocahontas i Mulan to czemu by nie to? :D

ocenił(a) film na 8
tisek

Pominąłem chyba jeszcze:
- Atlantydę, a to jest materiał na dobry film w klimacie Mumii.
- Księżniczkę i żabę - przecież wcale nie musi być to kropka w kropkę powtórka wersji animowanej, choć bazując na tej wersji możnaby stworzyć niemal horror.
- Nowe szaty króla

no dobra...żaby zaraz nie wymienić wszystkiego :D

ocenił(a) film na 8
tisek

Bardzo się cieszę, że powstają filmy na podstawie bajek disneya. Sama się na nich wychowałam :). Tylko one mają być klasyczne? takie jak Mirror Mirror o królewnie śnieżce? czy Snieżka i Łowca?- bardziej mroczny? ja osobiście wolę mroczniejsze klimaty :D

tisek

Tak. Tylko niech wezmą jakąś "krągłą" aktorkę na Urszulę. Queen Latifah, Yvette Nicole Brown, Kathy Bates, Amber Riley...

Zobaczcie jak zaje*****e QL wygląda jako Morska Wiedźma.
http://i0.statig.com.br/blogs/colunistas/cinemaeaqui/2011/03/queen.jpg

Albo Amber Riley:
http://pbs.twimg.com/media/BXg8LfBIIAA5Ue8.jpg:large

michu1945

Latifah świenie by się nadawała na Urszulę. Szkoda, że Moretz wcieli się w Małą Syrenkę. Ona mi zupełnie nie pasuje...

ocenił(a) film na 8
tisek

"Król Lew - tak..to by było wyzwanie.. Opcje widze dwie. Albo afrykańskie plemiona, albo popis grafików i Mufasa w stylu Aslana..."
A może wrócić do źródeł i zrobić animowanego Hamleta ;) Dawno krąży po świecie, że film na Szekspirze oparty.

ocenił(a) film na 8
tisek

'Sierotka Marysia, Szewczyk Dratewka' - za te wątki zabierze się zapewne kiedyś, jak bogowie i allegro dadzą, pan Bagiński. A może i już coś jest w ten wzorek? Nie widziałam wszystkich jego rzeczy, ale to idzie w tym kierunku.

adidos09

"Cruella"? Tylko Victoria Smurfit.

Obejrzyj na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=AnqRHLQjsFU
http://www.youtube.com/watch?v=T9CwsbheGdQ
http://www.youtube.com/watch?v=aiGYVqVcsWE

ocenił(a) film na 3
michu1945

słaba ta Cruella

gamertr

Tylko dla Ciebie.

adidos09

Z tych to ciekawi mnie nowa wersja Mary Poppins - Emily Blunt jako Mary Poppins naprawdę bardzo dobry wybór, choć wątpię żeby film był lepszy od oryginału którego naprawdę ciężko będzie przebić .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones