PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10017592}

Kaskader

The Fall Guy
7,1 4 201
ocen
7,1 10 1 4201
6,2 17
ocen krytyków
Kaskader
powrót do forum filmu Kaskader

re:mini.scencje

ocenił(a) film na 8

czizujący krzyk wesa craven czasu swojego i miejsca, doprawdy, czego tu nie ma:

dramat, melodramat, komedia romantyczna, otwarcie bez cięcia, podzielony ekran, rasowy film akcji, trailer arcydzieła, making-off arcydzieła, warstwa meta, warstwa meta meta, anime, whodunit, komentarz reżysera, karaoke, karate, kung-fu psychodelia, list miłosny do kaskaderii, miami vice, lassie wróć, operacja srogi gnój, pamiętnik, motywacyjna wdupokopaczka, kreskówka z kojotem wilusiem i najbardziej najfajne posługiwanie się przeciwstawnym kciukiem od czasu posługiwania się nim przez agenta coopera.

koktajlowa mięszaninka bajerancko umołotowionych konwencji, której wiodącą estetyką jest pastisz; z każdej z nich wychodzi obronną ręką, uratowana wyłącznie dzięki temu, że nie bierze siebie na serio.

Westernik

Gdybyś tak jeszcze trochę się wysilił i napisał po polsku, analfabeto...

ocenił(a) film na 8
Vendeur

gwoli wyjaśnienia poproszę wobec tego o przykład takiego słowa, którego nie znajdziemy w wielkim słowniku wyrazów polskich?

Westernik

Dziwne pytanie. Sam siebie pytasz czy prosisz o przykład? Ale jeśli prosisz o przykład takiego słowa, to chyba "mięszaninka".

A Twoje pytanie (lub prośba o przykład) powinno brzmieć raczej tak: "gwoli wyjaśnienia poproszę wobec tego o przykład takiego słowa, którego nie znajdziemy w wielkim słowniku wyrazów polskich." - czyli bez "?".

ocenił(a) film na 8
Piwnica_Pod_Sedesami

słowo "mięszać" akurat jest dużo lepsze niż słowo "mieszać", ponieważ literka "ę" użyta w słowie "mięszać" bardziej oddaje czynność mieszania, która, z definicji niejako, polega właśnie na zakrętasach, wywijasach, fikaniu ogonków matołka i skrętów koziołka. nie mięszałeś nigdy z mał(ą)żonką bądź maminką ciasta na sernik? mięsza się zawsze przez "ę"!

zatem więc zarzut oddalam. jakieś inne słowa?

Vendeur

Kiedyś z nim o tym rozmawiałem. To taka jego poza. Pozuje na oryginała i filmowego erudytę posługującego się takim niby wyszukanym stylem. Strasznie się to czyta, taki bełkot.

ocenił(a) film na 8
Piwnica_Pod_Sedesami

a słuchaj, właśnie zainspirowany naszymi ostatnimi a spektakularnymi dokonaniami na polu szeroko pojętej konwersacji lingwistycznej, w ramach ogólnych poszukiwań, jak również odwiecznej walki z jednowymiarowością ludzkiego istnienia poszczególnego we wszystkich jego przejawach, natknąłem się na cytat niejakiej bianki lipińskiej, poczytnej autorki erotyków z puław. pozwól że przytoczę, jako gdyż pasuje jak ulał do sytuacji. może się odniesiesz? otóż w przedmowie do drugiego wydania KOLEJNYCH 365 DNI pani bianka napisała:

język jest rzeczą żywą. gdyby zawsze uważano go za mumię i myślano, że nic w nim zmienić nie wolno, to ładnie wyglądałaby literatura, poezja, a nawet to kochane i przeklęte życie.

co sądzicie?

Westernik

Ja sądzę, że jesteś idiotą. Nie masz szacunku do innych, pisząc niepoprawnie. Nie masz szacunku do innych, pisząc ich imiona i nazwiska małą literą. Nie masz szacunku nawet do siebie, ośmieszając się publicznie. Mało tego, wymyślasz jakieś nazwy słowników, które nigdy nie istniały.

ocenił(a) film na 8
Vendeur

aha, zaczynamy dojeżdżać ad personam. nie jest to zbyt mądre, ale na pewno jest powszechne. zabrakło innych argumentów?

Vendeur

Pełna zgoda. Pisząc na portalu publicznym z zamiarem udostępniania swoich tekstów szerokiej rzeszy odbiorców należałoby się jakoś dostosować. Potrzeba byłoby uznać standardowy, codzienny sposób wypowiedzi, aby swoje wpisy uczynić jasnymi i zrozumiałymi. A tu wszystko źle: ortografia, składnia, sens, logika...

ocenił(a) film na 8
Piwnica_Pod_Sedesami

czy wobec tego uważasz, że twój przedpiszca, który pisze na portalu publicznym, właściwie się do niego łamane na do ciebie dostosował?

twój przedpiszca dojeżdża hejterskim tekstem, zarzuca mi brak szacunku, nazywa mnie analfabetą i idiotą, ponieważ zamiast "mieszać" napisałem "mięszać". twój przedpiszca miota inwektywy, ponieważ poprosiłem go o wskazanie słowa, którego nie rozumie.

czy słowo "idiota" mieści się w twoim codziennym sposobie wypowiedzi?

nie potrafisz podjąć merytorycznej rozmowy na podniesiony zresztą przez samego ciebie temat posługiwania się językiem polskim, bo twój rozmówca zaczyna zdanie od małej litery?

zamiast tego wolisz odpowiedzieć, a nawet popierać i sympatyzować z hejterem, który miota przymiotniki..

nie bulwersuje cię nazywanie kogoś "idiotą", ale bulwersuje cię brak znaku zapytania na końcu zdania?

Westernik

Ooo, a jednak potrafisz wysławiać się normalnie!

A co do kwestii, które poruszasz, to mam na nie swój pogląd. Mam nawet pogląd (i to dosyć krytyczny) na swój własny temat oraz sens moich rozmów tutaj z Tobą. Ale nie poruszam ani pierwszego, ani drugiego, bo widząc, że jednak dotknęły Cię nasze posty i widząc, że potrafisz zrezygnować (w nerwach? w irytacji?) z tej swojej dziwacznej maniery pisania odpuszczam już chyba na dobre (a przynajmniej mam nadzieję, że już się więcej nie dam wciągnąć w dyskusje z Tobą).

ocenił(a) film na 8
Piwnica_Pod_Sedesami

to ty przyszedłeś do mnie, a nie ja do ciebie. o jakich nerwach ty piszesz? wolisz zasłonić się moją domniemaną "irytacją" niż podjąć temat, który zresztą sam wywołałeś? co więcej - nadal piszę z małej literki, nadal popełniam błędy, które akurat popełniać lubię, a ciebie nagle oświeciło, dostrzegasz jakieś zmiany, i tak dalej.. użyłem słowa "przedpiszca", naprawdę nie zalało ci neuronów językowej poprawności, kiedy je przeczytałeś? jesteś w ogóle w tej rozmowie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones