PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624792}

Bogowie ulicy

End of Watch
7,7 139 634
oceny
7,7 10 1 139634
7,1 21
ocen krytyków
Bogowie ulicy
powrót do forum filmu Bogowie ulicy

"Kiedy ja i Gabby zaręczyliśmy się, zapytała się mnie [...] Czy możesz żyć bez niej?"

Miszcz_Pawarotti

Tez mi to zdanie zapadło w pamieci......

ocenił(a) film na 7
kargo

Lepiej w to Boga nie mieszać.

ocenił(a) film na 8
kotek38

ludzie ciągle mieszają do czegoś Boga, przez to ciągle giną...a przecież wiara, Bóg pomagają, czy też mają pomagać ludziom dobrze przeżyć życie. Też zwróciłem uwagę na to zdanie, bardzo trafne.

ocenił(a) film na 7
wienek

Ja, niestety, nie zgadzam się z tym zdaniem. Nikt i nic nie może zmusić człowieka do bycia z drugim tylko dlatego, że jest na to jakiś kontrakt. Ale jeśli na pytanie "Czy możesz żyć bez nie/j/go ?"
odpowiedź jest przecząca - wtedy mamy to, o co chodzi w tym wszystkim. Nie mogę żyć bez tej osoby bez względu na jej wady, braki, niedoskonałości. To jest sprawa tylko pomiędzy tymi dwiema osobami i żadna inna istota tu się nie liczy.

ocenił(a) film na 8
kotek38

Nie sztuką jest za mąż wyjść/ożenić się, Sztuką jest przejść z jedną osobą całe życie...
... i być szczęśliwym... :)

Wszystkiego dobrego na 2017 rok :)

ocenił(a) film na 7
wienek

Pełna zgoda:-)
Również wszystkiego dobrego życzę w nadchodzącym roku:-)

kotek38

Masz rację, ale tylko wtedy gdy nie przysięgasz przed Bogiem

ocenił(a) film na 7
kargo

Mnie też.

Miszcz_Pawarotti

"ożenić się to bagatelka ale żyć to sztuka wielka", tak przed ślubem usłyszałem to od własnej babci, po ćwierćwieczu uważam że miała rację.

ocenił(a) film na 7
Miszcz_Pawarotti

"Czy możesz żyć bez niej?" pytanie otwarcie oczekujące kłamstwa, ponieważ każdy może żyć bez drugiej osoby. A jeśli nie, oznacza to że jest tak niestabilny i słaby psychicznie, że w ogóle nie warto z kimś takim dzielić życia. Wspomniane fragmenty filmu są typowymi mądrościami bogobojnej, niepiśmiennej Meksykanki z miażdżycą i biustem do ziemi. Jeśli ktoś uważa to za myśli wartościowe, nie potrafię pomóc.

ocenił(a) film na 7
AplikatorCzopkow

Za to ktoś stabilny i silny psychicznie, nie potrzebuje rodziny ani nikogo bliskiego? Puste słowa i pic na wodę, każdy jest mądry do pewnego czasu, później narzeka że nie ma z kim wyjechać na weekend majowy.

ocenił(a) film na 7
snake_plissken84

Proszę czytać z uwagą. Nie omawiamy tu potrzeb, tylko konieczności. Pytanie w filmie nie brzmiało "czy potrzebujesz jej?".

ocenił(a) film na 8
AplikatorCzopkow

chodzi o milosc, a nie o fizyczne potrzeby. Rownie dobrze mozesz zapytac: mamy 3 dzieci, nie moglbys sobie teraz wyobrazic zycie, gdyby chociaz jednego zabraklo, prawda?
oczywiscie, ze prawda. I tak jest z malzenstwem

ocenił(a) film na 7
FireJach

Nie chodzi ani o miłość, ani o fizyczne potrzeby. Ty to już w ogóle nic nie skumałeś.

ocenił(a) film na 9
AplikatorCzopkow

Ty jesteś taki mądry, ale popełniasz błąd w momencie racjonalnej odpowiedzi na to pytanie. Oczywiście, że każdy może życ samodzielnie. Po prostu w relacji z osobą którą się kocha, takie rzeczy nie muszą być racjonalne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones